Beoordeling BB en B springen

BB en B-parcoursen worden op dezelfde manier beoordeeld. De B-parcoursen voor winstpunten worden verreden volgens artikel 280 'rijstijlwedstrijden' van het wedstrijdreglement springen (pdf).

  • Springfouten worden beoordeeld volgens tabel A en niet als aftrek op het stijlcijfer meegenomen.
  • Voor de foutloze deelnemers is er mogelijk een barrage welke wederom op stijl wordt beoordeeld. Indien er geen barrage is, is het resultaat in het eerste parcours bepalend.
  • Een combinatie krijgt 1 winstpunt bij een foutloos parcours en een stijlcijfer van 60 tot 75.
  • Een combinatie krijgt 2 winstpunten bij een foutloos parcours en een stijlcijfer van 75 of hoger.
  • Een combinatie krijgt 1 winstpunt bij 1 t/m 4 strafpunten en een stijlcijfer van 75 of hoger.

Het invulprotocol voor de springwedstrijden in de klasse BB en B kunt u hier downloaden.
De invulling ervan is als volgt:

1. De wijze van rijden (cijfer x5)
​Bij de wijze van rijden zijn de volgende onderwerpen van belang:

  • Grondtempo:
    • Het ritme van de galop met gecontroleerde drang naar voren.
    • Het paard gaat vloeiend en in balans
  • Correct aanrijden:
    • Gereden lijn naar en van de sprong, o.a. het recht aanrijden van de hindernis. Daarbij tevens de gereden lijn van de wendingen.
    • Het paard gaat in de afzet, op de sprong en in de landing over het midden van de hindernis
    • In de juiste galop door de wending
  • Algehele uitstraling:
    • De ontspannen, attente en ongedwongen houding en bewegingen van het paard (Happy Athlete)

2. Houding en zit (cijfer x4)
Gevraagd wordt een onafhankelijke zit met een stil onderbeen waarbij de hak het laagste punt is. De ruiter moet soepel en in balans zitten, mee zijn in de beweging en het paard in staat stellen om op een juiste wijze te springen. Hulpen moeten subtiel maar wel effectief zijn.

3. Algemene indruk (cijfer x1)
Happy Athlete, kleding, harnachement en paard.

De deelnemers krijgen cijfers (hele of halve punten) voor de bovenstaande onderdelen waarbij de aangegeven vermenigvuldigingsfactor wordt gebruikt.Deze punten worden bij elkaar opgeteld, hetgeen de eindscore geeft. Het maximum aantal punten is 100. Bij een gelijk aantal punten zal het cijfer voor de wijze van rijden in de beslissende ronde bepalend zijn. Daarna zullen de deelnemers gelijk geplaatst worden (ex-aequo).

Ook interessant

Chat