Er is nog weinig kennis over welke bekkenbodemklachten ruiters ervaren en hoe zij hiermee omgaan. Om meer inzicht te krijgen is er een onderzoek gestart naar deze klachten. Op dit moment zijn wij nog op zoek naar ruiters, waaronder nog mannelijke ruiters en wedstrijdruiters die bekkenbodemklachten ervaren. Denk hierbij aan pijn rondom het bekken, plasklachten zoals veelvuldig aandrang of urineverlies en klachten met de ontlasting.
Zou u willen helpen door mee te doen aan dit onderzoek? Uw bijdrage is van grote waarde voor verbetering van kennis en behandeling van deze klachten.
Wilt u meedoen aan dit onderzoek of meer informatie willen, stuur dan een mail naar Suzan Bunnik via s.l.m.bunnik@lumc.nl.
Doel is om inzicht te krijgen in:
Wie kan er meedoen?
Wat houdt deelname in?
Uw deelname is van onschatbare waarde om nieuwe inzichten te verzamelen en bij te dragen aan betere ondersteuning voor ruiters met bekkenbodemklachten.
Wilt u meedoen aan dit onderzoek of meer informatie willen, stuur dan een mail naar Suzan Bunnik via s.l.m.bunnik@lumc.nl.
Dit onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van het Leids Univeristair Medisch Centrum.
Meer lezen over bekkenbodemklachten kan ook via onze website: LUMC.nl.
Ken je dat? Je geeft been en je paard reageert niet zoals jij wilt; hij reageert veel te traag of zwiept eens met zijn staart terwijl hij zijn tempo iets versnelt. Je paard is dan niet voor het been. Aan het eind van de training ben je zelf buiten adem en je paard staat er nog fit bij.
Hoe rijd je de cross in een tijd die het dichtst bij de vastgestelde optimale tijd komt? Met deze tips kom je al een heel eind!
Mijn instructeur zei vroeger altijd (als ik met een rood hoofd van inspanning te paard zat) dat het paard de enige was die moe mocht worden tijdens het rijden. En eigenlijk is het ook heel simpel: jij geeft been en je paard reageert daar voorwaarts op. Jij maakt een ophouding en je paard komt daarop terug.
Bekijk hier de meest recente versies van het dressuur wedstrijdreglement.
Schitterende decoratie-artikelen om jouw terras of tuin gezellig te maken!
Manege t' Oale Spoor
Delft
Nijkerkerveen
Tolbert
Schijndel