
Mijn zesjarige ruin probeer ik zo veelzijdig mogelijk te trainen en ook rijd ik wedstrijden in diverse disciplines.
Nadat ik met dressuur en springen begonnen ben, heb ik een aantal oefencrossen en inmiddels ook een officiële cross gereden.
Voor zo'n cross wordt een optimale tijd vastgesteld: de tijd waarbinnen je de cross moet afleggen. Ben je langzamer of sneller dan deze optimale tijd, dan kost je dat punten.
Maar hoe weet je nu of je uitkomt op de optimale tijd?
We hebben een aantal punten genoteerd die het makkelijker maken deze optimale tijd te benaderen:
Bovenstaande punten zijn de juiste ingrediënten om de optimale tijd het beste te benaderen.
Succes met trainen!!
Per 1 april 2022 worden er op wedstrijd nieuwe dressuurproeven gereden.
Op zoek naar een jury voor de wedstrijd? Dat kan vanaf nu ook op deze websites. Juryleden kunnen zich aanmelden en beschikbaar stellen. Verenigingen kunnen de juryleden zoeken en contacteren. Op basis van een kwalificatie en provincie kan gezocht worden in de agenda van de jury.
Om half acht is hij moe en gaat hij lekker liggen dutten. Of ik nou wil rijden of invlechten maakt hem niet uit. Hij wil gewoon even uitrusten...
Tips om de dag door te komen, zonder dat je veel bij je paard mag.
Tineke staat niet te springen bij de gedachte om het paardenpaspoort aan Harm af te geven. Want wat kan zij doen als Harm verkeerde bedoelingen heeft en besluit om haar paard achter haar rug om te verkopen? Op aandringen van Harm geeft Tineke uiteindelijk toch het paardenpaspoort aan hem af. Het stamboekbewijs bergt zij thuis veilig op in de kluis met de gedachte dat Harm haar paard zonder stamboekbewijs niet stiekem kan verkopen.

#1
Even een paar aanvullingen:
[Ben je langzamer of sneller dan deze optimale tijd, dan kost je dat punten]
Dit is niet geheel correct. Ben je langzamer dan de optimale tijd dan kost het je vanaf de eerste seconde strafpunten (0,4 strafpunt per seconde). Ben je meer dan 20 sec. te snel dan kost het je ook strafpunten. Tussen de 1 en 20 sec. te snel betekent geen strafpunten.
#1
[Ken de optimale tijd van jouw crossparcours (meters per minuut) en uiteraard ook de lengte van het parcours] Optimale tijd is iets anders dan het te rijden tempo. Het te rijden tempo wordt aangeduid in meters per minuut. Het te rijden tempo is afhankelijk van de klasse waarin je start (en evt. de categorie van de pony). Dit gecombineerd met de lengte van het parcours levert de optimale tijd op.
#1
En tot slot:
Ga eerst lekker een cross rijden zonder rekening te houden met de tijd, gaat alleen maar ten koste van je concentratie. probeer maar foutloos te rijden. Is het enkele malen gelukt om foutloos te rijden dan is het vroeg genoeg om met een horloge te gaan rijden.
Wat betreft de winstpuntenregeling: tijdfouten hebben geen enkele invloed op het wel of niet verkrijgen van winstpunten.
#2
Ik vind het goed