Elk paard hoort de beschikking te hebben over een zoutblok (ofwel liksteen of mineralenblok) om aan zijn behoefte aan vitaminen en mineralen te voldoen. Paarden die voornamelijk hooi en krachtvoer krijgen hebben meer behoefte aan extra mineralen dan paarden die veel in de wei lopen. Maar zowel in de stal als in de wei hoort een paard de beschikking te hebben over een zoutblok.
Het is belangrijk dat je een paard alleen zoutblokken geeft die geschikt zijn voor paarden en geen andere zoutblokken. Dit omdat elke zoutblok uit een verschillende samenstelling mineralen bevat. Elke diersoort heeft namelijk een andere samenstelling van deze mineralen nodig.
Een paard bepaalt zelf hoeveel het gebruikt maakt van het zoutblok. Met een zoutblok zullen de te korten aan vitaminen aangevuld worden. Paarden zullen niet te snel een te veel aan zout binnen krijgen. Echter kan dit wel gebeuren bij een zoutblok met smaakje. Indien je paard hier te veel gebruik van maakt kan je hem het beste verwisselen met een zoutblok zonder smaakje.
Een goede zoutblok bestaat voornamelijk uit zout (natriumchloride), ongeveer 93 - 98%. De overige mineralen bestaan uit zink, magnesium en koper. Sportpaarden die veel zweten hebben meer behoefte aan extra zout en andere elektrolyten (mineralen). Verder hoef je je geen zorgen te maken als je paard geen zoutblok gebruikt; niet ieder paard heeft behoefte aan extra zout.
De meest gebruikte zoutblokken zijn:
De zoutblokken kun je kopen bij bijvoorbeeld Decathlon of Divoza.
Welke gebruik jij?
Loopt jouw paard op ijzers of op blote voeten? Veel mensen hebben een mening over het al dan niet op ijzers zetten van een paard. Wij hebben informatie hierover op een rijtje gezet zodat iedereen goed onderbouwd zijn keuze kan maken.
Paarden zijn net zo kwetsbaar als dat ze groot zijn. Een groot aantal kwalen en ziektes die paarden kunnen krijgen hebben we ondergebracht in een ABC.
Bijtende, bloedzuigende, rondvliegende mini-kwelgeesten. Vrijwel iedereen die paardrijdt kent ze wel: dazen. Wanneer het warm weer wordt, komen de dazen tevoorschijn en maken ze het ons en vooral onze paarden erg ongemakkelijk...
Wat voer je aan het ouder paard? Waar moet je op letten? Lees het hier!
Twee vakantiehuizen in het bos van Norg! Schitterende omgeving en veel privacy. Maximaal 6+7 = 13 personen! | boshuisjesnorg.nl
Tot rust komen in de natuur van Drenthe? Kies voor ons gastenverblijf in Anderen. Ontspan en geniet!
![]() |
| |
HORKA International B.V. | Zwolle |
![]() |
| |
HORKA International B.V. | Zwolle |
![]() |
| |
HORKA International B.V. | Zwolle |
Arnhem
Diever
Rotterdam
Manege Het Twentsche Veld - Enschede
Muntendam
#1
Ik geef de Himalaya steen, maar ik begrijp dat ik beter het witte zoutblok kan geven. Zitten mineralen in.
#2
Hymalaya