Het rijden van wedstrijden (voorbereiding)

De proef die je moet rijden staat in het proevenboekje en onder het kopje "Wedstrijddocumenten" op Startlijsten.nl. Per maand staat aangegeven welk nummer verreden wordt bij de eerste proef en welk nummer bij de tweede proef.

  • Neem de proefjes goed door en rijd ze een paar keer waarbij je iemand de proef laat voorlezen.
  • Poets je paard/pony en vlecht de manen en/of de staart.
  • Poets je harnachement.
  • Kijk je kleding na of alles gewassen en netjes is.
  • Zorg dat alles wat je mee moet nemen op tijd klaar ligt.
  • Je kijkt op Startlijsten.nl op de startlijst wanneer je aan de beurt bent en reken dan uit wanneer je ongeveer moet starten. (ongeveer 6 tot 7 minuten per proef). Let op: De startlijsten hebben vaak meerdere ’tabs’ onderaan de pagina.
  • Print de startlijst en noteer het nummer van de dressuurring.
  • Regel iemand die de proef voorleest op de wedstrijd.
  • Probeer minstens een uur van te voren op het wedstrijdterrein aanwezig te zijn, dan kun je rustig rondkijken hoe het ter plekke gaat.

Meenemen op wedstrijddag

Verplicht:

  1. Paspoort met inentingsgegeven en meetbriefje
  2. Startpas

Handig om mee te nemen:

  1. Proevenboekje
  2. Briefje met startlijst en/of startnummer en nummer van de dressuurring.
  3. Zadel, hoofdstel, zweep, cap, tuigage (menners) en reserve materiaal zoals beugelriem, teugels etc.
  4. Stiften voor hoefijzers en sleutel om vast te draaien.
  5. Halstertouw + reserve
  6. Kleding (body protector) Zie: kledingeisen.
  7. Poetsmateriaal
  8. Voedsel en water voor het paard/pony (en voor jezelf)
  9. Evt. deken
  10. Rijtuig (menners) en reservemateriaal
  11. Emmer
  12. EHBO voor jezelf en je paard/pony
  13. Evt. stoel
  14. Evt. paraplu en regenkleding
  15. En vergeet vooral je paard of pony niet

Ook interessant

  • Wedstrijdreglement Aangespannen Sport

    Wedstrijdreglement Aangespannen Sport

    Bekijk hier de meest recente versies van het wedstrijdreglement met betrekking tot de aangespannen sport.

  • Zomertenue en regenkleding

    Wedstrijd rijden in zomertenue?

    Dit weekend in zomertenue je wedstrijd rijden? Voor dressuur mag dat. Voor springen moet de federatievertegenwoordiger of jury toestemming geven. In zomertenue starten wil zeggen: in wedstrijdblouse of wedstrijdshirt, zonder rij-jasje. Een wedstrijdshirt moet lange of korte mouw hebben, hemdjes zijn niet toegestaan. Daarnaast moet het shirt een opstaand kraagje bevatten. Hierbij hoeft dan ook geen plastron gedragen te worden. Fijn weekend!

  • Aangekocht paard voldoet niet: Naar de rechter! (deel 2)

    Aangekocht paard voldoet niet: Naar de rechter! (deel 2)

    Bart is op zoek naar een sportpaard voor zijn dochter. Via via komt hij in contact met Emma. Zij heeft een van haar sportpaarden te koop staan. Dit paard heeft zij nog maar twee weken op stal staan. Bart brengt samen met zijn dochter een bezoek aan Emma om het paard te bezichtigen.

  • Helft van paarden heeft stinkvoeten!

    Helft van paarden heeft stinkvoeten!

    Rotstraal, bijna de helft van de paarden in Nederland heeft het wel eens! Maar hoe erg is het? Hoe komt het? En wat kunnen we er tegen doen? Binnenkort gaat er een onderzoek van start naar een alternatieve methode voor de behandeling van rotstraal. Heeft je paard rotstraal, lees verder en houd de site in de gaten.

  • Bixie wedstrijden

    Bixie wedstrijden

Chat